Шановні абоненти!
30 листопада Національна комісія з регулювання ринку комунальних послуг (НКРЕКП) затвердила нові тарифи на теплову енергію для КП «Теплопостачання міста Одеси».
Відповідна постанова № 2258 «Про внесення змін до постанови НКРЕКП від 14 січня 2020 року No 91» опублікована на офіційному сайті Нацкомісії 30 листопада 2020 року за посиланням
http://www.nerc.gov.ua/?id=56584 і набирає чинності з дня, наступного за днем її оприлюднення на офіційному веб-сайті НКРЕКП.

Отже, з 1 грудня 2020 року Національна комісія з регулювання ринку комунальних послуг затвердила для населення м. Одеса нові тарифи.
Так, одна гігакалорія для населення коштуватиме 1511 гривень і 62 копійки без ПДВ. Відповідно, з урахуванням ПДВ новий тариф складе 1813 гривень 94 копійки замість попереднього 1 474 гривень 69 копійок.
Для комерційних споживачів новий тариф складе 1 526 гривень 68 копійок без ПДВ — 1 832 гривні і 2 копійки з ПДВ замість 1505 гривень 99 копійок відповідно.
Детальніше з чинними тарифами на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання для абонентів КП «Теплопостачання міста Одеси» можна ознайомитися за посиланням на офіційному сайті НКРЕКП
https://goo-gl.su/wEcc

Коригування встановлених тарифів здійснено в зв’язку із зміною цін на природний газ: 6 289 гривень 53 копійки за 1000 м3 без ПДВ замість затверджених весною цього ж року 4 722 гривні 16 копійок за 1000 м3 без ПДВ.
«Нафтогаз» пояснює ці зміни тим, що ціна газу для виробників тепла розраховується за формулою, яку встановив Кабінет міністрів України, а її головним індикатором залишаються результати торгів на європейських хабах. Тому ціни на європейських ринках безпосередньо впливають на вартість опалення в Україні: як правило, чим холодніше і ближче до опалювального сезону, тим вище стає потреба в енергетичних ресурсах. А значить, зростає і ціна газу для населення.
Згідно з інформацією компанії, необхідність збільшення тарифів на транспортування газу обумовлена ще декількома факторами, а саме:
Подорожчанням газу: 50% вартості тарифу — чималі обсяги т.з. «технічного газу» для балансування тиску в мережах



У структурі собівартості тепла природний газ складає близько 80%, тому його подорожчання навіть на декілька копійок змушує комунальників піднімати питання перегляду тарифу на теплову енергію.
Крім того, до травня 2019 року ціна на газ була єдиною і ніяк не залежала від його розподілу і транспортування, однак Нацкомісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг ввела тариф на постачання і транспортування газу, який тепер залежить від замовленої потужності. З тих пір в квитанції додався ще один показник – ціна на поставку газу, а при формуванні тарифу тепер враховують:





За новими цінами на транспортування платять і виробники тепла, що знову актуалізує питання про підвищення тарифів на теплову енергію.
Очікується, що платіжки з новими цифрами за послуги теплопостачання одесити отримають вже в січні 2021 року.
Щоб утримати тарифи від подорожчання, ціна на газ має становите не більше ніж 4 тисяч гривень за тисячу метрів кубічних, а для цього потрібно міняти порядок ціноутворення на ринку комунальних послуг, що стане можливим з прийняттям Верховною Радою України законопроекту №2458 від 15.11.2019 року «Про внесення змін до деяких законів України щодо врегулювання окремих питань у сфері надання житлово-комунальних послуг».
З законопроектом можна ознайомитися:

Верховна Рада України
